Slapukų politika - Vitlio Licėjus

Slapukų politika

VŠĮ Vilniaus inžinerijos ir technologijų licėjus, juridinio asmens kodas 302562877, registracijos adresas Žemuogių g. 10 Vilnius (toliau –„Licėjus“, arba mes), įsipareigoja užtikrinti svetainės lankytojų (toliau – „Lankytojai“) asmeninės informacijos saugumą ir teisių apsaugą Jums naudojantis mūsų interneto svetaine www.vitliolicejus.lt (toliau – „Svetainė“) ir joje esančiu turiniu.

 

Lankantis Svetainėje, Licėjus arba Licėjaus įgalioti paslaugų teikėjai pasitelkia įvairias technologijas duomenų išsaugojimui tam, kad Lankytojų naudojimasis Svetaine būtų patogesnis ir saugesnis, o siūlomos paslaugos būtų aktualesnės. Ši slapukų politika sukurta tam, kad Lankytojai sužinotų daugiau informacijos apie tinklalapyje naudojamas technologijas ir kaip Licėjus jas naudoja.

 

 

1. BENDRA INFORMACIJA APIE SLAPUKUS

 

Svetainėje mes naudojame slapukus (angl. cookies), siekdami kiek įmanoma labiau personalizuoti mūsų tinklalapio veikimą. Slapukais siekiame:

 • užtikrinti efektyvų ir saugų Svetainės veikimą;
 • išvengti pakartotinės registracijos ir anketų pildymo nuolatiniams tinklalapio lankytojams;
 • atpažinti sugrįžtančius Svetainės lankytojus;
 • analizuoti Jūsų įpročius, kad Svetainės veikimas būtų patogus, efektyvus ir atitiktų Jūsų poreikius bei lūkesčius, pavyzdžiui, užtikrinant, kad Lankytojai nesunkiai rastų viską, ko ieško;
 • išmatuoti į mūsų Svetainę siunčiamos informacijos ir duomenų srautus.

 

Slapukai yra nedideli tekstiniai failai (užimantys iki kelių KB), kuriuos Jūsų interneto naršyklė patalpina Jūsų kompiuteryje, planšetėje arba kitame išmaniajame įrenginyje. Jie leidžia Svetainei išsaugoti tokius duomenis, kaip:

 • prisijungimo duomenys (prisijungiančio įrenginio IP adresas, prisijungimo laikas, miestas, iš kurio jungiamasi);
 • naršyklės tipas;
 • demografiniai duomenys (amžiaus grupė, lytis);
 • duomenys apie tai, kaip Jūs naršote Svetainėje (kuriose sekcijose lankotės, kokiomis prekėmis domitės).

 

 

2. SVETAINĖJE NAUDOJAMI SLAPUKAI

 

Apsilankius mūsų Svetainėje, gali būti sukurti ilgalaikiai slapukai, kurie galioja ir nėra ištrinami, Jums baigus naršyti mūsų tinklalapyje, arba trumpalaikiai (seanso) tipo slapukai, kurie pasibaigia ir yra ištrinami, Jums baigus naršyti mūsų tinklalapyje. Visi mūsų sukurti slapukai taip pat skirstomi į:

 • būtinuosius slapukus, kurie būtini mūsų tinklalapio funkcionavimui; be šių slapukų negalėtų įvykti Jūsų įrenginio sąveika su mūsų tinklalapiu (t. y., Jūsų naršyklė iš esmės negalėtų atskurti mūsų tinklalapio turinio); ir
 • pasirinktinius slapukus, kurių talpinimas Jūsų įrenginyje galimas tik Jūsų išankstiniu sutikimu. Savo sutikimą galite išreikšti paspaudę mygtuką „Sutinku“ Svetainės puslapyje iškylančiame slapukų pranešime.

 

Žemiau išvardijame pagrindinius Svetainėje naudojamus slapukus pagal jų rūšis, renkamus duomenis ir galiojimo laikotarpį.

 

2.1 Licėjaus naudojami slapukai

 

Svetainės funkcionavimui būtini slapukai prisimena Lankytojų pasirinktus nustatymus (pavyzdžiui, kalbos, laiko zonos nustatymus). Naudojant šiuos slapukus Lankytojai gali išvengti nustatymų keitimų kaskart apsilankius Svetainėje.

 

Registracijos slapukai mums leidžia žinoti, ar Jūs turite paskyrą Svetainėje ir ar ja konkrečiu atveju naudojatės. Mes naudojame šiuos slapukus tam, kad galėtume atskirti, kuri vartotojo paskyra, kuriam Lankytojui priklauso, bei kad galėtume sužinoti, ar Jums leidžiama naudotis konkrečia Svetainėje siūloma paslauga. Tai taip pat leidžia mums susieti Jūsų rašomus komentarus su Jūsų paskyros naudotojo vardu.

 

Slapukus, kurie leidžia rodyti turinį, skirtą tam tikroms teritorijoms, naudoja programinė įranga, nustatanti, kurioje šalyje Jūs esate, kai lankotės Svetainėje, remdamasi informacija, kurią suteikia Jūsų naršyklė. Slapuko perduodama informacija yra anoniminė ir yra Licėjaus naudojama, siekiant pasiūlyti aktualias prekes konkrečioje teritorijoje arba reklamos tikslais.

 

Analitiniai slapukai mums parodo, ar Lankytojas jau buvo lankęsis Svetainėje. Šie anoniminiai slapukai padeda mums sekti vartotojų skaičių ir jų apsilankymo periodiškumą. Mes naudojame Google LLC (toliau – Google). Teikiama žiniatinklio analizės paslaugą „Google Analytics“. „Google Analytics“ surinkta informacija yra perduodama ir saugoma Google. Google gali perduoti „Google Analytics“ surinktą informaciją trečiosioms šalims, kai to reikalaujama pagal įstatymą arba kai tos trečiosios šalys tvarko informaciją Google vardu. Pagal „Google Analytics“ paslaugos teikimo sąlygas Google nesusies jūsų IP adreso su jokia kita informacija, kurią turi Google.

Reklaminiai slapukai mums leidžia žinoti, ar jau matėte konkrečią reklamą arba tam tikro tipo reklamą, ir kiek laiko praėjo nuo tada, kai ją matėte. Galime naudoti kito subjekto nustatytus slapukus, kad galėtume pateikti tiksliau į Jus orientuotą reklamą. Jie taip pat naudojami tam, kad tam tikras reklamas matytumėte tik tam tikrą kartų skaičių ir kad tai padėtų matuoti reklamos efektyvumą.

 

2.2 Trečiųjų asmenų naudojami slapukai

 

Trečiųjų asmenų reklaminiai slapukai – kai kurie skelbimai, kuriuos matote mūsų tinklalapyje, yra pateikti kitų ūkio subjektų. Kai kurie iš šių subjektų naudoja savo pačių slapukus, analizuodami, kiek žmonių matė konkretų skelbimą arba kiek žmonių matė jį daugiau negu vieną kartą. Tokius slapukus kuriančios bendrovės taiko savo parengtas politikas ir mes neturime jokios įtakos tokių slapukų kūrimui ar jų saugojimui. Mes Jums rekomenduojame atskirai pasidomėti tų bendrovių privatumo ar slapukų politika, kuri bus patalpinta jų interneto tinklalapiuose.

 

Kiti trečiųjų asmenų slapukai – kai kuriuose mūsų tinklalapio puslapiuose kiti subjektai (pavyzdžiui, socialinių tinklų valdytojai) taip pat gali naudoti savo pačių anoniminius slapukus, skirtus tam, kad jų sukurtos programos ar aplikacijos būtų pritaikytos prie Jūsų poreikių. Dėl slapukų veikimo specifikos, mūsų tinklalapis neturi prieigos prie šių slapukų perduodamos informacijos, lygiai kaip ir kiti subjektai neturi prieigos prie mūsų nustatomais slapukais renkamos informacijos.

 

Be to, tam tikri techniniai Jūsų apsilankymo svetinėje duomenys (IP adresas, slapukai, techninė Jūsų naudojamos naršyklės informacija, kita su naršyklės veikla ir naršymu svetainėje susijusi informacija) naršymo svetainėje statistikos, analizės ir susijusiais tikslais gali būti perduota ar padaryta prieinama tiek ES, tiek ir už ES ribų veikiantiems subjektams (pvz., mums naudojantis Google Analytics paslauga). Nurodytiems subjektams mes bet kokiu atveju neperduodame jokios kitos Jūsų asmeninės informacijos, tokios kaip Jūsų vardas, pavardė, kontaktiniai duomenys ar kiti, Jums registruojantis mums suteikti ir Jūsų paskyroje esantys duomenys. Primename, kad ne ES valstybėse asmens duomenims gali būti taikoma mažesnė apsauga nei ES, tačiau mes kruopščiai vertinsime sąlygas, kuriomis tokie Jūsų duomenys bus vėliau tvarkomi ir saugomi po perdavimo aukščiau minėtiems subjektams.

 

Licėjus atkreipia Jūsų dėmesį į tai, kad kiekvieno Jūsų apsilankymo mūsų svetainėje metu tretieji asmenys gali rinkti įvairią Jūsų apsilankymo metu generuojamą techninę informaciją (IP adresas, slapukai, techninė Jūsų naudojamos naršyklės informacija, kita su naršyklės veikla ir naršymu svetainėje susijusi informacija).

 

 

3. SLAPUKŲ ATSISAKYMAS

 

Daugelis interneto naršyklių yra nustatytos taip, kad automatiškai priimtų slapukus. Lankytojai savo nuožiūra gali užblokuoti ar ištrinti slapukus ir panašius unikalius identifikatorius, jeigu tai jiems leidžia jų naršyklės ar įrenginio nustatymai. Visgi, jei atsisakysite ar užblokuosite slapukus ar kitas panašias technologijas, kai kurios Svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos arba jos gali veikti ne taip efektyviai.

 

Jūs galite reikalauti, kad mes ištrintume visus apie Jus slapukų pagalba surinktus ir tvarkomus duomenis, kreipdamiesi elektroniniu paštu info@vitliolicejus.lt. Tokie duomenys bus ištrinti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po kreipimosi nurodytu elektroniniu paštu.

Daugiau informacijos apie tai, kaip pašalinti slapukus, o taip pat kitos naudingos informacijos, susijusios su slapukų naudojimu, galite rasti interneto svetainėje http://www.allaboutcookies.org/.

 

 

4. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

Ši slapukų politika gali būti Licėjaus atnaujinama. Licėjus informuos Lankytojus apie atnaujinimus, tinklalapyje, pateikdama naują slapukų politikos variantą kartu su atliktų korekcijų datomis. Lankytojai supranta, kad, tęsdami naudojimąsi Svetaine po padarytų slapukų politikos atnaujinimų, jie sutinka su atliktais pakeitimais.

Ši slapukų politika yra taikoma nuo jos paskelbimo tinklalapyje dienos.