Vaikų smalsumo žadinimas ir kūrybiškumo lavinimas nuotolinėje paskaitoje „Šiandien – smalsus kūrėjas, rytoj – išradėjas“
Vaikų smalsumo žadinimas ir kūrybiškumo lavinimas nuotolinėje paskaitoje „Šiandien – smalsus kūrėjas, rytoj – išradėjas“
Kovo 3-ią dieną Vitlio licėjaus vadovė Jovita Ponomariovienė kartu su japoniško konstruktoriaus LaQ eksperte bei Japoko įkūrėja Metodija Vidūnaitė surengė nuotolinę paskaitą „Šiandien – smalsus kūrėjas, rytoj – išradėjas“ tėvams, auginantiems ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikus ir besidomintiems vaikų kūrybiškumo, inžinerinių gebėjimų, erdvinio mąstymo ir smulkiosios motorikos lavinimu. Seminare vadovė pristatė, kaip pamokų metu ir užklasinėje veikloje galima pritaikyti japonišką konstruktorių.
LaQ konstruktoriai – inovatyvūs, smagūs, skirti lavinti smulkiąją motoriką, žadinantys vaikų smalsumą. Kaip teigė vadovė, konstravimas leidžia vaikams atlikti užduotį pagal savo įgytas žinias, be baimės konstruoti, nes juk viską galima pataisyti, taip pat ugdo valią, pradėtus darbus užbaigti iki galo ir tik tada imtis naujos veiklos. Japoniško konstruktoriaus LaQ įkūrėja atskleidė, kad naudojantis šiuo konstruktoriumi lavinamas vaikų kūrybiškumas, socialiniai įgūdžiai, loginis mąstymas, gebėjimas susikaupti ir išlaikyti dėmesį.
Konstruodami, pasitelkdami inžinerines kompetencijas, vaikai ugdo kritinį mąstymą, įgalina savo kūrybinės ir praktinės veiklos gebėjimus bei įgūdžius, mokosi tyrinėti ir analizuoti aplinką.
Ir Tu, junkis prie mūsų ir TAPK VITLIU!