Konstravimo nauda vaikų vystumuisi: įgūdžių lavinimas per žaidimus - Vitlio Licėjus

Konstravimo nauda vaikų vystumuisi: įgūdžių lavinimas per žaidimus

Sparčiai besivystant išmaniosioms technologijoms, skaitmeniniai įgūdžiai įgauna itin didelę reiškmę vaikų kasdienybėje, tačiau praleidžiant daug laiko prie skaitmeninių ekranų – ar kiti svarbūs įgūdžiai nėra apleidžiami ir smalsumas išties nukreipiamas tinkama linkme?

 

Svarbūs ne tik skaitmeniniai įgūdžiai

„Šiandien vaikai daug laiko praleidžia prie ekranų ir darbas kompiuteriu yra toks pat svarbus įgūdis kaip skaitymas, rašymas ar matematika. Išmaniųjų technologijų, kurios šiandien gausiai naudojamos ugdymo procese, bijoti tikrai nebereikėtų, tačiau svarbu yra balansas, nepamirštant ir kitų, ne skaitmeninių veiklų“, – sako privačios mokyklos Vilniuje Vitlio licėjaus vadovė Jovita Ponomariovienė.

Šiandien išmaniosios technologijos integruotos ir į ugdymo programas bei įvairias edukacijas ir siūlo daugybę veiklų, tačiau svarbu nepamiršti, jog praleisdami daug laiko prie skaitmeninių ekranų, kiti svarbūs įgūdžiai, tokie kaip kūrybiškumas, erdvinis ir kritinis mąstymas bei vaiko smulkioji motorika, nėra lavinami. 

 

Konstravimas gali padėti stiprinti vaikų įgūdžius

Pedagogė J. Ponomariovienė patvirtina, kad konstravimas yra viena iš veiklų, kuri gali turėti teigiamą poveikį vaikų vystymuisi. „Konstruktorių, kaladėlių ar kitų panašių priemonių naudojimas gali padėti vaikams lavinti smulkiasias motorikos įgūdžius ir kūrybiškumą. Taip pat, konstravimas skatina mąstyti kritiškai ir analitiškai, kuriant, eksperimentuojant ir sprendžiant problemas. Tai svarbūs įgūdžiai, kurie gali būti naudingi ateityje, mokantis ir dirbant“, – sako Vitlio licėjaus vadovė.

Be to, konstravimas skatina gebėjimą dirbti komandoje, lavina bendradarbiavimo kompetencijas ir skatina įdomesnį įsitraukimą į mokymąsi – šie įgūdžiai svarbūs ne tik mokykloje, bet ir ateities karjeroje. 

 

Kaip įtraukti vaikus į konstravimo veiklą mokykloje ir namuose?

Anot J. Ponomariovienės, konstravimo užsiėmimai mokyklose gali būti integruoti į skirtingas dalykines sritis. Jie gali būti naudojami kalbos pamokose, kur vaikai gali konstruoti raides ar žodžius ir matematikos pamokose – gali kurti geometrinius modelius arba atlikti matematinius veiksmus su konstruktoriais. Tai suteikia praktišką ir įdomų būdą mokytis ir taip skatina mokinių įsitraukimą.

Tėvai gali paskatinti vaikus užsiimti konstravimu pasitelkdami tinkamus žaislus ir priemones. Svarbu užtikrinti, jog namuose būtų konstruktoriai, kaladėlės ir kitos konstravimo priemonės. Taip pat svarbu, kad tėvai kartu įsitrauktų į konstravimą kartu su vaikais – tai galėtų būti šeimos veikla, kuri jungia, skatina bendradarbiavimą, padeda sudominti vaikus ir ugdytio jų smalsumą konstravimui. 

Kaip teigia J. Ponomariovienė: „Jeigu norime, jog vaikas leistų mažiau laiko prie ekranų, būkime pavyzdys savo vaikams, nes jų motyvacijai ir dalyvavimui kitose veiklose, tai gali būti labai svarbu“.

 

Become Vitlis and JOIN US!

This is a Private school in Vilnius

JOIN US

Discover the World inventively

JOIN US

Innovative learning methods

JOIN US

Here, curiosity is acquired.

JOIN US
Konstravimo nauda vaikų vystumuisi: įgūdžių lavinimas per žaidimus nuotrauka
Konstravimo nauda vaikų vystumuisi: įgūdžių lavinimas per žaidimus nuotrauka
Konstravimo nauda vaikų vystumuisi: įgūdžių lavinimas per žaidimus nuotrauka
Konstravimo nauda vaikų vystumuisi: įgūdžių lavinimas per žaidimus nuotrauka

Blog

Išradėjų susirinkimas vienoje vietoje!

Vitlio licėjaus išradėjai susibūrė vienoje vietoje – mokykloje nugriaudėjo jau antrus metus vykstanti STEAM konferencija.
MORE

Išradėjų susirinkimas vienoje vietoje!

2024 m. gegužės 9 d. privačios mokyklos Vitlio licėjaus išradėjai susibūrė vienoje vietoje – mokykloje nugriaudėjo jau antrus metus vykstanti STEAM konferencija. Visus metus ruošęsi mokiniai savo projektus viešai pristatinėjo…
MORE

Pažintis su Vitlio licėjumi 5-9 kl. mokinių tėvams

Kviečiame dalyvauti privačios mokyklos Vitlio licėjaus atvirų durų vakare skirtame 5-9 kl. mokinių tėvams. 
MORE

Pažintis su Vitlio licėjumi 5-9 kl. mokinių tėvams

Kviečiame dalyvauti online atvirų durų vakare skirtame 5-9 kl. (gegužės 29 d. 18:00) mokinių tėvams. Sužinoti apie licėjų galėsite nuotoliniu būdu formatu iš jums patogios vietos. Susitikimo metu: Aptarsime jums rūpimus…
MORE

Kaip vaikams pasiekti asmeninių tikslų: svarbus tėvų pavyzdys

Siekdamas tam tikro tikslo, vaikas turi jausti ne tik tėvų palaikymą, emocinę paramą, tačiau ir suprasti, dėl kokių priežasčių jis tai daro, reflektuoti jau įveiktus žingsnius.
MORE

Kaip vaikams pasiekti asmeninių tikslų: svarbus tėvų pavyzdys

Dažnai tėvai pastebi, kad vaikams kyla sunkumų laikytis užsibrėžtų tikslų, pabaigti pradėtą užduotį. Nors išsikėlęs tikslą ir siekiantis rezultato vaikas trykšta entuziazmu, motyvacija gali greitai išblėsti. „Siekdamas tam tikro tikslo,…
MORE

Mąstymo įpročio – atkaklumo – ugdymas

Vitlio licėjuje ugdome ne tik žingeidžius ir mąstančius jaunuolius, bet ir atkaklius bei ryžtingus, nuolat siekiančius savo tikslų ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų!
MORE

Mąstymo įpročio – atkaklumo – ugdymas

Mąstymo įpročiai – plataus spektro įgūdžių rinkinys, lemiantis požiūrį, reakciją į situacijas ir sąveiką su aplinkiniu pasauliu ir apimantis ne tik intelektinius, bet ir emocinius įgūdžius – tai tarsi svarbiausi…
MORE

IB PYP PROGRAMME MODEL

The IB PYP puts the students at the center of the programme. The whole programme is built around the student, encompassing six transdisciplinary themes.
MORE

IB PYP PROGRAMME MODEL

IB PYP programos centre – mokinys. Aplink mokinį kuriama visa programa, apimanti šešias transdisciplinines temas, gvildenamas temas per dalykų sritis, projektinius darbus, o svarbiausia – ugdomas mokinio profilio savybes. Veiksmai…
MORE

EXPERT lygio įvertinimas

Vitlio licėjus atitiko 21 STEM mokyklos kriterijus ir „STEM SCHOOL LABEL“ ekspertai mokyklai suteikė aukščiausią EXPERT ženkliuką! 
MORE

EXPERT lygio įvertinimas

Kas gi yra ta STEM mokykla? STEM mokykla – tai turinti aiškią STEM strategiją, kuri apibūdinama pagrindiniais elementais ir kriterijais. STEM mokyklos ženklo tikslas – padėti Europos mokykloms sudominti jaunuosius…
MORE
READ MORE
en_GBEnglish