Mąstymo įpročio – atkaklumo – ugdymas | Privati mokykla Vilniuje

Mąstymo įpročio – atkaklumo – ugdymas

Mąstymo įpročiai – plataus spektro įgūdžių rinkinys, lemiantis požiūrį, reakciją į situacijas ir sąveiką su aplinkiniu pasauliu ir apimantis ne tik intelektinius, bet ir emocinius įgūdžius – tai tarsi svarbiausi ateinančios kartos gebėjimai. 

Private school Vitlio licėjus – akredituota mąstymo mokykla, tad ugdyme atsispindi ir mąstymo įpročių diegimas mokiniams. Vienas iš mąstymo įpročių – atkaklumas – ugdomas ne tik pamokose, kasdienėse veiklose, bet ir veiklose, kurias Vitliai atlieka po pamokų. 

 

2 kl. mokinys Majus tenisą pradėjo žaisti būdamas 4 metų, o šiandien savo tikslų pasiekimo krepšelyje turi jau virš 100 sudalyvautų varžybų! Net ir užklupus pandemijai pasaulyje, Majus atkakliai treniravosi – tai darė savo namų kieme ir netgi prie minusinės oro temperatūros. Majus dalinasi, jog net ir jaučiant įtampą ar nepasitikėjimą savimi prieš varžybas, jį į priekį visada veda didelis noras bei įdėtos pastangos, o treniruotes, pergales ir pralaimėjimus lydi palaikymas! 

5 ir 6 kl. mokiniai Adomas ir Lukas atkaklumo įprotį ugdo žaisdami ledo ritulį. Kaip teigia privačios mokyklos Vitlio licėjaus mokiniai, atkaklumas yra pasirinkimas siekti ilgalaikio tikslo ir tai priklauso tik nuo mūsų pačių. Vaikinai treniruojasi keturis kartus per savaitę ir netgi 2-3 kartus per dieną įvairiomis oro sąlygomis, dalyvauja įvairiose varžybose bei turnyruose. Lukas su Adomu atkaklumą apibūdina dar ir kaip ilgalaikį, nuolat besitęsiantį procesą, nes ,,žmonės mato tik galutinį rezultatą, tačiau nemato, kiek laiko mes treniruojamės”.

2 kl. mokinys Domas užsiima golfu bei plaukimu! Atkaklumo, atsakomybės bei susikaupimo reikalaujanti veikla – golfas – viena iš mėgstamiausių Domo užsiimamų veiklų. Žinoma, vaikinas dar lanko ir plaukimo treniruotes, kuriomis domėtis pradėjo nuo 5-erių metų, o šiandien baseine moka plaukti visomis plaukimo kategorijomis. 

Tiek 5 kl. mokinę Frėją, tiek 6 kl. mokinius Matą ir Rytį siekti savo tikslų skatina šeima, draugai ir didelis ryžtas bei noras užsiimti mėgstama veikla. Penkiakove užsiimanti Frėja teigia, jog labiausiai atkaklumo reikalauja treniruotės su vyresnio amžiaus grupėmis: ,,iš pradžių buvo sunku, visi mane lenkė, bet įdėjus daug pastangų treniruotėse, dabar varžybose pavyksta aplenkti 1-2 metais vyresnes varžoves”.

Frėja sau ir kitiems privačios mokyklos Vitlio licėjaus mokiniams linki niekada nepasiduoti netgi sunkiausiomis akimirkomis, tikėti savimi, būti atkakliems ir užsispyrusiems ir kartais netgi pakentėti, įdėtos pastangos – atsiperka!

 

Džiaugiamės, jog Vitlio licėjuje ugdome ne tik žingeidžius ir mąstančius jaunuolius, bet ir atkaklius bei ryžtingus, nuolat siekiančius savo tikslų ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų!

 

Become Vitlis and JOIN US!

 

 

This is a Private school in Vilnius

JOIN US

Discover the World inventively

JOIN US

Innovative learning methods

JOIN US

Here, curiosity is acquired.

JOIN US
Mąstymo įpročio – atkaklumo – ugdymas nuotrauka
Mąstymo įpročio – atkaklumo – ugdymas nuotrauka
Mąstymo įpročio – atkaklumo – ugdymas nuotrauka
Mąstymo įpročio – atkaklumo – ugdymas nuotrauka

Blog

We became a Candidate School for the IB MYP

Vitlio Lyceum – a Candidate School for the International Baccalaureate (IB) Middle Years Programme (MYP)!
MORE

We became a Candidate School for the IB MYP

Privati mokykla Vitlio licėjus – Tarptautinio bakalaureato MYP (Middle Years Programme) mokykla kandidatė! Ką tai reiškia? Kaip mokykla kandidatė, galėsime pradėti diegti Tarptautinio bakalaureato filosofija paremtą pagrindinio ugdymo programą (MYP…
MORE

Išradėjų susirinkimas vienoje vietoje!

Vitlio licėjaus išradėjai susibūrė vienoje vietoje – mokykloje nugriaudėjo jau antrus metus vykstanti STEAM konferencija.
MORE

Išradėjų susirinkimas vienoje vietoje!

2024 m. gegužės 9 d. privačios mokyklos Vitlio licėjaus išradėjai susibūrė vienoje vietoje – mokykloje nugriaudėjo jau antrus metus vykstanti STEAM konferencija. Visus metus ruošęsi mokiniai savo projektus viešai pristatinėjo…
MORE

Pažintis su Vitlio licėjumi 5-9 kl. mokinių tėvams

Kviečiame dalyvauti privačios mokyklos Vitlio licėjaus atvirų durų vakare skirtame 5-9 kl. mokinių tėvams. 
MORE

Pažintis su Vitlio licėjumi 5-9 kl. mokinių tėvams

Kviečiame dalyvauti online atvirų durų vakare skirtame 5-9 kl. (gegužės 29 d. 18:00) mokinių tėvams. Sužinoti apie licėjų galėsite nuotoliniu būdu formatu iš jums patogios vietos. Susitikimo metu: Aptarsime jums rūpimus…
MORE

Kaip vaikams pasiekti asmeninių tikslų: svarbus tėvų pavyzdys

Siekdamas tam tikro tikslo, vaikas turi jausti ne tik tėvų palaikymą, emocinę paramą, tačiau ir suprasti, dėl kokių priežasčių jis tai daro, reflektuoti jau įveiktus žingsnius.
MORE

Kaip vaikams pasiekti asmeninių tikslų: svarbus tėvų pavyzdys

Dažnai tėvai pastebi, kad vaikams kyla sunkumų laikytis užsibrėžtų tikslų, pabaigti pradėtą užduotį. Nors išsikėlęs tikslą ir siekiantis rezultato vaikas trykšta entuziazmu, motyvacija gali greitai išblėsti. „Siekdamas tam tikro tikslo,…
MORE

IB PYP PROGRAMME MODEL

The IB PYP puts the students at the center of the programme. The whole programme is built around the student, encompassing six transdisciplinary themes.
MORE

IB PYP PROGRAMME MODEL

IB PYP programos centre – mokinys. Aplink mokinį kuriama visa programa, apimanti šešias transdisciplinines temas, gvildenamas temas per dalykų sritis, projektinius darbus, o svarbiausia – ugdomas mokinio profilio savybes. Veiksmai…
MORE

EXPERT lygio įvertinimas

Vitlio licėjus atitiko 21 STEM mokyklos kriterijus ir „STEM SCHOOL LABEL“ ekspertai mokyklai suteikė aukščiausią EXPERT ženkliuką! 
MORE

EXPERT lygio įvertinimas

Kas gi yra ta STEM mokykla? STEM mokykla – tai turinti aiškią STEM strategiją, kuri apibūdinama pagrindiniais elementais ir kriterijais. STEM mokyklos ženklo tikslas – padėti Europos mokykloms sudominti jaunuosius…
MORE
READ MORE
en_GBEnglish