Privačios mokyklos Vilniuje: Fabijoniškėse, Antakalnyje | Vitlio Licėjus

Apie mus

Apie mus nuotrauka

Vitlio licėjus – tai naujausias inovacijas taikanti dabarties mokykla su stipria inžinerine, technologine ir menine pakraipa. Čia auga smalsumas, skleidžiasi kūrybiškumas ir drąsa eksperimentuoti.

 

Vitlio licėjus – tai privačios mokyklos Vilniuje: Fabijoniškėse ir Antakalnyje.

 

Vitlio licėjus – tai atsakas sparčiai besikeičiančiam pasauliui, reikalaujančiam kompetencijų, kurios anksčiau buvo suvokiamos kaip reikalingos tik mažai, specializuotai daliai žmonių – inžinerija, matematika, technologijos. Tačiau šiandien šios sritys yra mąstančio ir moderniame pasaulyje norinčio orientuotis jauno žmogaus būtinybė.

 

Tad mūsų tikslas – užtikrinti aukščiausius standartus atitinkantį ugdymą, išskirtinį dėmesį skiriant inžinerijai, technologijoms bei menui.

 

Mūsų misija – ugdyti žingeidžias, kūrybingas ir atviras asmenybes, gebančias savarankiškai mąstyti ir interpretuoti šiuolaikinius procesus, gerbiančias kultūrų skirtumus ir norinčias prisidėti prie geresnio ir taikesnio pasaulio kūrimo.

2023 m. pasaulinė Tarptautinio bakalaureato organizacija suteikė mums Tarptautinio bakalaureato pradinio ugdymo programą įgyvendinančios mokyklos kandidatės statusą. Vadovaudamiesi gerąja šios programos patirtimi, ugdymo procese siekiame užtikrinti pusiausvyrą tarp konkretaus dalyko žinių, konceptualaus supratimo ir įgūdžių, taip pat galimybių ugdyti Tarptautinio bakalaureato mokinio profilio savybes.

 

Kas yra Vitlis? Vitlis atsirado labai seniai. Tais laikais, kai žmogus pirmą kartą pabandė sukurti tai, ko iki tol nebuvo. Pavyzdžiui, kai pradėjo galvoti, kaip sukonstruoti mechanizmą, kuris suktųsi ir nelūžtų – ratą. Štai tada šalia žmogaus atsirado Vitlis. Vieniems jis panašus į energingą kamuolinį žaibą, kitiems į spurdantį mažą paukštį ar smarkią audrą.

 

Aišku viena – nuo tos akimirkos Vitlis gyvena kiekvieno žmogaus, vaiko širdyje ir vos tik šiam kyla idėja ką nors sumeistrauti, sužinoti ar išmokti, Vitlis pabunda ir imasi darbo. Padeda, eksperimentuoja, pakreipia mintis ir generuoja idėjas. Vitlis – supergalia, gyvenanti ir auganti kartu su vaiku. Niekada jo neapleidžia ir kartu verčia kalnus.

 

Vitlio licėjus – tai privačios mokyklos Vilniuje. Vienas licėjaus padalinys įsikūręs Fabijoniškėse (Ateities g. 44), o kitas – Antakalnyje (Antakalnio g. 54).

 

Ateities gatvėje mokosi pradinių klasių mokiniai (0-4 klasės).

 

Antakalnyje šiuo metu turime 0-8 klases, tačiau kasmet augame ir mokiniai, pradėję pažinimo kelionę Vitlyje, turės galimybę čia baigti visas 12 klasių.

„Kiekvienas vaikas yra unikalus, o licėjaus tikslas yra  ugdyti kiekvieną vaiką kaip individualybę, atskleisti vaiko gebėjimus, juos tobulinti. Licėjaus pasirinkta ugdymo  kryptis – inžinerinis, kryptingas mokinių IKT ugdymas, STEAM – leis išauginti ne tik išsilavinusius piliečius, bet ir kūrybingus vaikus, kurie gebėtų originaliai, efektyviai ir kritiškai mąstyti, veikti ir kurti.“
Mokyklos vadovė Jovita Ponomariovienė
lt_LTLithuanian