IB PYP PROGRAMOS MODELIS | Privati mokykla Vitlio licėjus

IB PYP PROGRAMOS MODELIS

IB PYP programos centre – mokinys. Aplink mokinį kuriama visa programa, apimanti šešias transdisciplinines temas, gvildenamas temas per dalykų sritis, projektinius darbus, o svarbiausia – ugdomas mokinio profilio savybes.
Veiksmai ir projektiniai pristatymai – nagrinėtas temas mokiniai pristato, taip ugdydami kritinio mąstymo, bendradarbiavimo, viešojo kalbėjimo įgūdžius – ugdo IB besimokančiojo mokinio profilio savybes.
Mokymosi metodai (angl. ATL – Approaches to learning) yra neatsiejama IB ugdymo dalis, kuri padeda ugdyti IB besimokančiojo profilio savybes, konceptualų supratimą ir tyrimo gebėjimus.

blank
blank

IB ATL tikslas – skatinti mokinių iniciatyvumą ir ugdyti pažinimo kompetenciją. Svarbu, jog mokiniai į mokymąsi žiūrėtų kaip į tai, ką jie patys aktyviai daro, tyrinėja ir atranda.

Vitlio licėjuje mokydamiesi IB per dalykus – vaikai įgyja ne tik konkretaus dalyko žinių, bet ir kitų gebėjimų. Pavyzdžiui, mokydamiesi kalbos, mokiniai įgyja raštingumo, komunikavimo gimtąja ir užsienio kalba, viešojo kalbėjimo gebėjimus, o mokydamiesi matematikos – problemų sprendimo, kritinio mąstymo gebėjimų. 

Požiūris į mokymąsi pagal IB programą:

blank

Socialiniai gebėjimai:

Padeda ugdyti tarpusavio santykių bei bendradarbiavimo gebėjimus;
ugdo socialinį-emocinį intelektą.

blank

Tyrinėjimų gebėjimai:

Ugdo informacinio ir skaitmeninio raštingumo gebėjimus;
padeda ugdyti etišką informacinių technologijų naudojimą.

blank

Mąstymo gebėjimai:

Ugdo kritinio ir kūrybinio mąstymo gebėjimus;
savikritiškumo ugdymas.

blank

Komunikaciniai gebėjimai:

Ugdomi dalinimosi informacija ir kompiuterinio raštingumo gebėjimai.

blank

Savireguliacijos gebėjimai:

Ugdomi organizaciniai gebėjimai;
ugdomas tinkamas emocijų reiškimas.

 

Ir Tu, junkis prie mūsų ir TAPK VITLIU!

Privati mokykla Vilniuje

TAPK VITLIU

Pažink pasaulį išradingai

TAPK VITLIU

Inovatyvūs būdai mokytis

TAPK VITLIU

Čia auga smalsumas

TAPK VITLIU
IB PYP PROGRAMOS MODELIS nuotrauka
IB PYP PROGRAMOS MODELIS nuotrauka
IB PYP PROGRAMOS MODELIS nuotrauka
IB PYP PROGRAMOS MODELIS nuotrauka

Naujienos

Išradėjų susirinkimas vienoje vietoje!

Vitlio licėjaus išradėjai susibūrė vienoje vietoje – mokykloje nugriaudėjo jau antrus metus vykstanti STEAM konferencija.
DAUGIAU

Išradėjų susirinkimas vienoje vietoje!

2024 m. gegužės 9 d. privačios mokyklos Vitlio licėjaus išradėjai susibūrė vienoje vietoje – mokykloje nugriaudėjo jau antrus metus vykstanti STEAM konferencija. Visus metus ruošęsi mokiniai savo projektus viešai pristatinėjo…
DAUGIAU

Pažintis su Vitlio licėjumi 5-9 kl. mokinių tėvams

Kviečiame dalyvauti privačios mokyklos Vitlio licėjaus atvirų durų vakare skirtame 5-9 kl. mokinių tėvams. 
DAUGIAU

Pažintis su Vitlio licėjumi 5-9 kl. mokinių tėvams

Kviečiame dalyvauti online atvirų durų vakare skirtame 5-9 kl. (gegužės 29 d. 18:00) mokinių tėvams. Sužinoti apie licėjų galėsite nuotoliniu būdu formatu iš jums patogios vietos. Susitikimo metu: Aptarsime jums rūpimus…
DAUGIAU

Kaip vaikams pasiekti asmeninių tikslų: svarbus tėvų pavyzdys

Siekdamas tam tikro tikslo, vaikas turi jausti ne tik tėvų palaikymą, emocinę paramą, tačiau ir suprasti, dėl kokių priežasčių jis tai daro, reflektuoti jau įveiktus žingsnius.
DAUGIAU

Kaip vaikams pasiekti asmeninių tikslų: svarbus tėvų pavyzdys

Dažnai tėvai pastebi, kad vaikams kyla sunkumų laikytis užsibrėžtų tikslų, pabaigti pradėtą užduotį. Nors išsikėlęs tikslą ir siekiantis rezultato vaikas trykšta entuziazmu, motyvacija gali greitai išblėsti. „Siekdamas tam tikro tikslo,…
DAUGIAU

Mąstymo įpročio – atkaklumo – ugdymas

Vitlio licėjuje ugdome ne tik žingeidžius ir mąstančius jaunuolius, bet ir atkaklius bei ryžtingus, nuolat siekiančius savo tikslų ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų!
DAUGIAU

Mąstymo įpročio – atkaklumo – ugdymas

Mąstymo įpročiai – plataus spektro įgūdžių rinkinys, lemiantis požiūrį, reakciją į situacijas ir sąveiką su aplinkiniu pasauliu ir apimantis ne tik intelektinius, bet ir emocinius įgūdžius – tai tarsi svarbiausi…
DAUGIAU

EXPERT lygio įvertinimas

Vitlio licėjus atitiko 21 STEM mokyklos kriterijus ir „STEM SCHOOL LABEL“ ekspertai mokyklai suteikė aukščiausią EXPERT ženkliuką! 
DAUGIAU

EXPERT lygio įvertinimas

Kas gi yra ta STEM mokykla? STEM mokykla – tai turinti aiškią STEM strategiją, kuri apibūdinama pagrindiniais elementais ir kriterijais. STEM mokyklos ženklo tikslas – padėti Europos mokykloms sudominti jaunuosius…
DAUGIAU

IB besimokančiojo profilis

Mokinio profilio savybės, kokius vaikus siekiame ugdyti, įgyvendindami IB programą, kurios centre – mokinys.
DAUGIAU

IB besimokančiojo profilis

Visų IB programų tikslas – ugdyti tarptautiniu mastu mąstančius žmones, kurie, pripažindami savo bendrą žmogiškumą ir bendrą planetos globą, padeda kurti geresnį ir taikesnį pasaulį. Mokinio profilyje aprašytos savybės, kokius…
DAUGIAU
RODYTI DAUGIAU
lt_LTLithuanian