Konstravimo nauda vaikų vystumuisi: įgūdžių lavinimas per žaidimus - Vitlio Licėjus

Konstravimo nauda vaikų vystumuisi: įgūdžių lavinimas per žaidimus

Sparčiai besivystant išmaniosioms technologijoms, skaitmeniniai įgūdžiai įgauna itin didelę reiškmę vaikų kasdienybėje, tačiau praleidžiant daug laiko prie skaitmeninių ekranų – ar kiti svarbūs įgūdžiai nėra apleidžiami ir smalsumas išties nukreipiamas tinkama linkme?

 

Svarbūs ne tik skaitmeniniai įgūdžiai

„Šiandien vaikai daug laiko praleidžia prie ekranų ir darbas kompiuteriu yra toks pat svarbus įgūdis kaip skaitymas, rašymas ar matematika. Išmaniųjų technologijų, kurios šiandien gausiai naudojamos ugdymo procese, bijoti tikrai nebereikėtų, tačiau svarbu yra balansas, nepamirštant ir kitų, ne skaitmeninių veiklų“, – sako privačios mokyklos Vilniuje Vitlio licėjaus vadovė Jovita Ponomariovienė.

Šiandien išmaniosios technologijos integruotos ir į ugdymo programas bei įvairias edukacijas ir siūlo daugybę veiklų, tačiau svarbu nepamiršti, jog praleisdami daug laiko prie skaitmeninių ekranų, kiti svarbūs įgūdžiai, tokie kaip kūrybiškumas, erdvinis ir kritinis mąstymas bei vaiko smulkioji motorika, nėra lavinami. 

 

Konstravimas gali padėti stiprinti vaikų įgūdžius

Pedagogė J. Ponomariovienė patvirtina, kad konstravimas yra viena iš veiklų, kuri gali turėti teigiamą poveikį vaikų vystymuisi. „Konstruktorių, kaladėlių ar kitų panašių priemonių naudojimas gali padėti vaikams lavinti smulkiasias motorikos įgūdžius ir kūrybiškumą. Taip pat, konstravimas skatina mąstyti kritiškai ir analitiškai, kuriant, eksperimentuojant ir sprendžiant problemas. Tai svarbūs įgūdžiai, kurie gali būti naudingi ateityje, mokantis ir dirbant“, – sako Vitlio licėjaus vadovė.

Be to, konstravimas skatina gebėjimą dirbti komandoje, lavina bendradarbiavimo kompetencijas ir skatina įdomesnį įsitraukimą į mokymąsi – šie įgūdžiai svarbūs ne tik mokykloje, bet ir ateities karjeroje. 

 

Kaip įtraukti vaikus į konstravimo veiklą mokykloje ir namuose?

Anot J. Ponomariovienės, konstravimo užsiėmimai mokyklose gali būti integruoti į skirtingas dalykines sritis. Jie gali būti naudojami kalbos pamokose, kur vaikai gali konstruoti raides ar žodžius ir matematikos pamokose – gali kurti geometrinius modelius arba atlikti matematinius veiksmus su konstruktoriais. Tai suteikia praktišką ir įdomų būdą mokytis ir taip skatina mokinių įsitraukimą.

Tėvai gali paskatinti vaikus užsiimti konstravimu pasitelkdami tinkamus žaislus ir priemones. Svarbu užtikrinti, jog namuose būtų konstruktoriai, kaladėlės ir kitos konstravimo priemonės. Taip pat svarbu, kad tėvai kartu įsitrauktų į konstravimą kartu su vaikais – tai galėtų būti šeimos veikla, kuri jungia, skatina bendradarbiavimą, padeda sudominti vaikus ir ugdytio jų smalsumą konstravimui. 

Kaip teigia J. Ponomariovienė: „Jeigu norime, jog vaikas leistų mažiau laiko prie ekranų, būkime pavyzdys savo vaikams, nes jų motyvacijai ir dalyvavimui kitose veiklose, tai gali būti labai svarbu“.

 

Ir Tu, junkis prie mūsų ir TAPK VITLIU!

Privati mokykla Vilniuje

TAPK VITLIU

Pažink pasaulį išradingai

TAPK VITLIU

Inovatyvūs būdai mokytis

TAPK VITLIU

Čia auga smalsumas

TAPK VITLIU
Konstravimo nauda vaikų vystumuisi: įgūdžių lavinimas per žaidimus nuotrauka
Konstravimo nauda vaikų vystumuisi: įgūdžių lavinimas per žaidimus nuotrauka
Konstravimo nauda vaikų vystumuisi: įgūdžių lavinimas per žaidimus nuotrauka
Konstravimo nauda vaikų vystumuisi: įgūdžių lavinimas per žaidimus nuotrauka

Naujienos

Metai mokslininko suole arba laboratorijoje

Vitlio licėjaus mokiniai įsisavino teorines žinias ir įgijo praktinių įgūdžių, kurie padėjo geriau suprasti gamtos mokslų pasaulį.
DAUGIAU

Metai mokslininko suole arba laboratorijoje

Per šiuos metus mūsų mokiniai ne tik įsisavino teorines žinias, bet ir įgijo praktinių įgūdžių, kurie padėjo geriau suprasti gamtos mokslų pasaulį. Ir nors apie gamtos pasaulį žinių pasisemta, tačiau…
DAUGIAU

Vitlio šeimos festivalis

Birželio 15-16 dienomis Neries regioninio parko apsuptyje nuaidėjo Vitlio šeimos festivalis!
DAUGIAU

Vitlio šeimos festivalis

Birželio 15-16 dienomis Neries regioninio parko apsuptyje nuaidėjo Vitlio šeimos festivalis! Į stovyklavietę praleisti laiko susirinko visa Vitlio bendruomenė – nuo mažiausiųjų iki didžiausiųjų festivalio dalyvių! Festivalio pradžia buvo ypatingai…
DAUGIAU

Naujos patirtys dalyvaujant Erasmus+ projektuose!

Vitlio licėjaus mokiniai neseniai grįžo iš įspūdžių kupinos kelionės po Prancūziją, į kurią vyko su Erasmus+ projektu.
DAUGIAU

Naujos patirtys dalyvaujant Erasmus+ projektuose!

Privačios mokyklos Vitlio licėjaus mokiniai neseniai grįžo iš įspūdžių kupinos kelionės po Prancūziją, į kurią vyko su Erasmus+ projektu. Ši kelionė suteikė ne tik mokslines žinias, bet ir prisidėjo prie…
DAUGIAU

Tapome IB MYP mokykla kandidatė

Vitlio licėjus – Tarptautinio bakalaureato MYP (Middle Years Programme) mokykla kandidatė!
DAUGIAU

Tapome IB MYP mokykla kandidatė

Privati mokykla Vitlio licėjus – Tarptautinio bakalaureato MYP (Middle Years Programme) mokykla kandidatė! Ką tai reiškia? Kaip mokykla kandidatė, galėsime pradėti diegti Tarptautinio bakalaureato filosofija paremtą pagrindinio ugdymo programą (MYP…
DAUGIAU

Išradėjų susirinkimas vienoje vietoje!

Vitlio licėjaus išradėjai susibūrė vienoje vietoje – mokykloje nugriaudėjo jau antrus metus vykstanti STEAM konferencija.
DAUGIAU

Išradėjų susirinkimas vienoje vietoje!

2024 m. gegužės 9 d. privačios mokyklos Vitlio licėjaus išradėjai susibūrė vienoje vietoje – mokykloje nugriaudėjo jau antrus metus vykstanti STEAM konferencija. Visus metus ruošęsi mokiniai savo projektus viešai pristatinėjo…
DAUGIAU

Pažintis su Vitlio licėjumi 5-9 kl. mokinių tėvams

Kviečiame dalyvauti privačios mokyklos Vitlio licėjaus atvirų durų vakare skirtame 5-9 kl. mokinių tėvams. 
DAUGIAU

Pažintis su Vitlio licėjumi 5-9 kl. mokinių tėvams

Kviečiame dalyvauti online atvirų durų vakare skirtame 5-9 kl. (gegužės 29 d. 18:00) mokinių tėvams. Sužinoti apie licėjų galėsite nuotoliniu būdu formatu iš jums patogios vietos. Susitikimo metu: Aptarsime jums rūpimus…
DAUGIAU
RODYTI DAUGIAU
lt_LTLithuanian