Tarptautinio bakalaureato programa (IB) – kas tai? | Vitlio licėjus

Tarptautinio bakalaureato programa (IB) – kas tai?

Tarptautinio bakalaureato programa  (IB) – kas tai?

 

Vitlio licėjus yra IB PYP programos mokykla kandidatė

IB PYP programa skirta 3-12 metų vaikams. Programa sutelkta į visapusišką vaiko ugdymą tiek mokykloje, tiek už jos ribų. Tai struktūra, sudaryta iš šešių transdisciplininių temų.

IB PYP MISIJA

Tarptautinio bakalaureato tikslas – ugdyti besidominčius, žinančius ir rūpestingus jaunuolius, kurie per tarpkultūrinį supratimą ir pagarbą, padeda kurti geresnį ir taikesnį pasaulį.

 

1O PRIEŽASČIŲ, KODĖL IB PYP programa yra ideali mokiniams, jog jie taptų aktyviai besimokančiais visą gyvenimą.

 1. Skatina mokinius tyrinėti. IB PYP programa skatina natūralų smalsumą ir mokymąsi kūrybingoje, palaikančioje ir bendradarbiaujančioje aplinkoje.
 2. Kompleksiško ir nepriklausomo pasaulio supratimas. IB PYP programos mokiniai sukuria sau prasmę ir kuria supratimą tyrinėdami realaus pasaulio problemas.
 3. IB PYP mokiniai yra pasitikintys komunikatoriai. PYP studentai mokosi bendrauti įvairiais būdais bei daugiau nei viena kalba.
 4. Mokymasis mokytis. PYP mokiniai bendradarbiauja su mokytojais ir kitais mokiniais planuodami, pristatydami ir vertindami savo mokymąsi.
 5. IB PYP programa skatina tarptautinį mąstymą. Bendradarbiavimas ir savo bei kitų kultūrų supratimas yra svarbus PYP akcentas – mokiniai mokosi būti pagarbūs ir atviri.
 6. Programa padeda matyt įvairius dalykus iš skirtingų perspektyvų. PYP studentai naudoja kritinį ir kūrybišką mąstymą tam, jog ugdytų žinias, supratimą ir įgūdžius dalykinėse srityse ir tarp jų.
 7. Mokiniai imasi veiksmų. PYP studentai tiki, kad jie gali augti ir tapti sėkmingais. Jie daro tinkamus sprendimus ir prisiima atsakomybę už savo veiksmus.
 8. Mąstymas apie sunkumus. Kūrybinis mokymasis suteikia mokiniams judrumo ir vaizduotės reaguoti į naujus ir netikėtus iššūkius bei galimybes vis labiau globalizuotame ir neapibrėžtame pasaulyje.
 9. IB PYP programa apima visą mokyklos besimokančią bendruomenę. Kartu mes švenčiame mūsų bendrą žmogiškumą ir tikėjimą, kad švietimas gali padėti kurti geresnį ir taikesnį pasaulį.
 10. Rūpestingi ir atsakingi piliečiai. Mokiniai gali reikšti idėjas ir nuomones bei pasiūlyti sprendimus, kurie pakeistų jų ir kitų gyvenimus.

 

*Based on IB research -> www.ibo.org/research

 

Ir Tu, junkis prie mūsų ir TAPK VITLIU!

Privati mokykla Vilniuje

TAPK VITLIU

Pažink pasaulį išradingai

TAPK VITLIU

Inovatyvūs būdai mokytis

TAPK VITLIU

Čia auga smalsumas

TAPK VITLIU
Tarptautinio bakalaureato programa (IB) – kas tai? nuotrauka
Tarptautinio bakalaureato programa (IB) – kas tai? nuotrauka
Tarptautinio bakalaureato programa (IB) – kas tai? nuotrauka
Tarptautinio bakalaureato programa (IB) – kas tai? nuotrauka

Naujienos

Mąstymo įpročio – atkaklumo – ugdymas

Vitlio licėjuje ugdome ne tik žingeidžius ir mąstančius jaunuolius, bet ir atkaklius bei ryžtingus, nuolat siekiančius savo tikslų ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų!
DAUGIAU

Mąstymo įpročio – atkaklumo – ugdymas

Mąstymo įpročiai – plataus spektro įgūdžių rinkinys, lemiantis požiūrį, reakciją į situacijas ir sąveiką su aplinkiniu pasauliu ir apimantis ne tik intelektinius, bet ir emocinius įgūdžius – tai tarsi svarbiausi…
DAUGIAU

IB PYP PROGRAMOS MODELIS

IB PYP programos centre – mokinys. Aplink mokinį kuriama visa programa, apimanti šešias transdisciplinines temas.
DAUGIAU

IB PYP PROGRAMOS MODELIS

IB PYP programos centre – mokinys. Aplink mokinį kuriama visa programa, apimanti šešias transdisciplinines temas, gvildenamas temas per dalykų sritis, projektinius darbus, o svarbiausia – ugdomas mokinio profilio savybes. Veiksmai…
DAUGIAU

EXPERT lygio įvertinimas

Vitlio licėjus atitiko 21 STEM mokyklos kriterijus ir „STEM SCHOOL LABEL“ ekspertai mokyklai suteikė aukščiausią EXPERT ženkliuką! 
DAUGIAU

EXPERT lygio įvertinimas

Kas gi yra ta STEM mokykla? STEM mokykla – tai turinti aiškią STEM strategiją, kuri apibūdinama pagrindiniais elementais ir kriterijais. STEM mokyklos ženklo tikslas – padėti Europos mokykloms sudominti jaunuosius…
DAUGIAU

IB besimokančiojo profilis

Mokinio profilio savybės, kokius vaikus siekiame ugdyti, įgyvendindami IB programą, kurios centre – mokinys.
DAUGIAU

IB besimokančiojo profilis

Visų IB programų tikslas – ugdyti tarptautiniu mastu mąstančius žmones, kurie, pripažindami savo bendrą žmogiškumą ir bendrą planetos globą, padeda kurti geresnį ir taikesnį pasaulį. Mokinio profilyje aprašytos savybės, kokius…
DAUGIAU

Erasmus+ projektas Palermo mieste

Vitlio licėjaus mokytojai sėmėsi žinių apie įvairių skaitmeninių priemonių naudojimą mokomuosiuose dalykuose.
DAUGIAU

Erasmus+ projektas Palermo mieste

Nuolat globalėjančiame pasaulyje, kai technologijos naudojamos beveik visur – svarbu suprasti technologijų reikšmę ir jų panaudojimą kasdienėje veikloje. Išmaniosios technologijos naudojamos ir ugdymo procese, o tam, jog geriau suprastume technologijas…
DAUGIAU

Susipažinkite su Vitlio licėjumi online – atvirų durų vakarai!

Kviečiame iš arčiau susipažinti su Vitlio licėjumi besidomintiems 0-4 kl. ir 5-9 kl.
DAUGIAU

Susipažinkite su Vitlio licėjumi online – atvirų durų vakarai!

Kviečiame dalyvauti online atvirų durų vakaruose skirtuose 0-4 kl. (vasario 26 d. 18:00) ir 5-9 kl. (vasario 28 d. 18:00) mokinių tėvams.  Sužinoti apie licėjų galėsite nuotoliniu būdu formatu iš…
DAUGIAU
RODYTI DAUGIAU
lt_LTLithuanian