Vitlio licėjuje – XXI a. kompetencijų vystymas - Vitlio Licėjus

Vitlio licėjuje – XXI a. kompetencijų vystymas

Spartus technologijų augimas ir globalizacija – vieni iš labiausiai būdingų XXI a. bruožų. Prisitaikyti tokioje aplinkoje reikalingos jau ne tik tradicinės žinios, bet ir naujos kompetencijos bei gebėjimai. Privati mokykla Vitlio licėjus siekia mokiniams perduoti ne tik mokslinių žinių turinį, bet ir ugdyti esmines šiuolaikines kompetencijas, leidžiančias mokiniams sėkmingai veikti šiame dinamiškame pasaulyje.

 

Viena iš pagrindinių mokyklos skatinamų kompetencijų – bendravimas ir bendradarbiavimas. Šių kompetencijų ugdymas pasireiškia per įvairias mokymosi programas ir veiklas, kurios skatina mokinių tarpusavio dialogą, partnerystę ir kolektyvinį darbą. Šios kompetencijos vystymui skiriamas dėmesys  pamokose bei įvairiuose projektuose, kuriuose mokiniai turi bendradarbiauti, ieškoti sprendimų kartu ir dalintis idėjomis.

 

Kūrybiškumas yra kitas svarbus aspektas, kurį privati mokykla Vitlio licėjus akcentuoja savo mokymo procese. Mokykla skatina mokinių kūrybiškumą per įvairias veiklas, ypač per inžinerinės kūrybos projektus. Mokiniai turi galimybę įgyvendinti savo idėjas, taikyti naujus sprendimus ir kurti inovacijas, kas ne tik skatina kūrybiškumą, bet ir moko rasti alternatyvius kelius sprendžiant problemas.

 

Skaitmeninis raštingumas ir IT įgūdžiai yra dar du svarbūs komponentai, kuriuos privati mokykla Vitlio licėjus įtraukia į savo mokymo planą. Skaitmeninis raštingumas yra integruotas per įvairias dalykines sritis, taip pat vyksta specialios IT pamokos, kurių metu mokiniai mokomi naudotis įvairiomis skaitmeninėmis priemonėmis, suteikiami programavimo pagrindai kūrybinėmis veiklomis – žaidžiant su robotais. Tai skatina mokinių skaitmeninį raštingumą ir ugdo supratimą apie technologijų veikimą.

 

Socialinė ir emocinė kompetencija privati mokykla Vitlio licėjus vysto per specialias programas. Privati mokykla skatina socialinę atsakomybę, savanoriškumą ir solidarumą per įvairias veiklas, kurios sieja mokinius su bendruomene ir platesniu visuomeniniu kontekstu. Emocinė kompetencija ugdoma per „Vitliuko“ skatinimo sistemą, emocijų ratą bei emocijų korteles, kurios padeda mokiniams suprasti ir valdyti savo emocijas bei gerbti kitus.

 

Kritinis mąstymas ir problemų sprendimas yra esminės kompetencijos, kurios taip pat yra ugdomos naudojant Vitlio licėjaus mokymo priemones. Mokykla ugdymo procese aktyviai taiko mąstymo įrankius, tokius kaip mąstymo žemėlapiai, mąstymo kepurės ir mąstymo raktai, siekdama ugdyti mokinių gebėjimą analizuoti, vertinti ir kritiškai mąstyti.

 

Taigi, privati mokykla Vitlio licėjus taiko naujausias inovacijas ir ugdo įvairias kompetencijas, reikalingas XXI amžiaus piliečiui. Mokykla suteikia akademinias žinias ir ugdo socialinius, kultūrinius, technologinius gebėjimus, formuodama visapuses asmenybes, pasirengusias sėkmingai veikti visuomenėje.

 

Become Vitlis and JOIN US!

This is a Private school in Vilnius

JOIN US

Discover the World inventively

JOIN US

Innovative learning methods

JOIN US

Here, curiosity is acquired.

JOIN US
Vitlio licėjuje – XXI a. kompetencijų vystymas nuotrauka
Vitlio licėjuje – XXI a. kompetencijų vystymas nuotrauka
Vitlio licėjuje – XXI a. kompetencijų vystymas nuotrauka
Vitlio licėjuje – XXI a. kompetencijų vystymas nuotrauka

Blog

Metai mokslininko suole arba laboratorijoje

Vitlio licėjaus mokiniai įsisavino teorines žinias ir įgijo praktinių įgūdžių, kurie padėjo geriau suprasti gamtos mokslų pasaulį.
MORE

Metai mokslininko suole arba laboratorijoje

Per šiuos metus mūsų mokiniai ne tik įsisavino teorines žinias, bet ir įgijo praktinių įgūdžių, kurie padėjo geriau suprasti gamtos mokslų pasaulį. Ir nors apie gamtos pasaulį žinių pasisemta, tačiau…
MORE

Vitlio šeimos festivalis

Birželio 15-16 dienomis Neries regioninio parko apsuptyje nuaidėjo Vitlio šeimos festivalis!
MORE

Vitlio šeimos festivalis

Birželio 15-16 dienomis Neries regioninio parko apsuptyje nuaidėjo Vitlio šeimos festivalis! Į stovyklavietę praleisti laiko susirinko visa Vitlio bendruomenė – nuo mažiausiųjų iki didžiausiųjų festivalio dalyvių! Festivalio pradžia buvo ypatingai…
MORE

Naujos patirtys dalyvaujant Erasmus+ projektuose!

Vitlio licėjaus mokiniai neseniai grįžo iš įspūdžių kupinos kelionės po Prancūziją, į kurią vyko su Erasmus+ projektu.
MORE

Naujos patirtys dalyvaujant Erasmus+ projektuose!

Privačios mokyklos Vitlio licėjaus mokiniai neseniai grįžo iš įspūdžių kupinos kelionės po Prancūziją, į kurią vyko su Erasmus+ projektu. Ši kelionė suteikė ne tik mokslines žinias, bet ir prisidėjo prie…
MORE

We became a Candidate School for the IB MYP

Vitlio Lyceum – a Candidate School for the International Baccalaureate (IB) Middle Years Programme (MYP)!
MORE

We became a Candidate School for the IB MYP

Privati mokykla Vitlio licėjus – Tarptautinio bakalaureato MYP (Middle Years Programme) mokykla kandidatė! Ką tai reiškia? Kaip mokykla kandidatė, galėsime pradėti diegti Tarptautinio bakalaureato filosofija paremtą pagrindinio ugdymo programą (MYP…
MORE

Išradėjų susirinkimas vienoje vietoje!

Vitlio licėjaus išradėjai susibūrė vienoje vietoje – mokykloje nugriaudėjo jau antrus metus vykstanti STEAM konferencija.
MORE

Išradėjų susirinkimas vienoje vietoje!

2024 m. gegužės 9 d. privačios mokyklos Vitlio licėjaus išradėjai susibūrė vienoje vietoje – mokykloje nugriaudėjo jau antrus metus vykstanti STEAM konferencija. Visus metus ruošęsi mokiniai savo projektus viešai pristatinėjo…
MORE

Pažintis su Vitlio licėjumi 5-9 kl. mokinių tėvams

Kviečiame dalyvauti privačios mokyklos Vitlio licėjaus atvirų durų vakare skirtame 5-9 kl. mokinių tėvams. 
MORE

Pažintis su Vitlio licėjumi 5-9 kl. mokinių tėvams

Kviečiame dalyvauti online atvirų durų vakare skirtame 5-9 kl. (gegužės 29 d. 18:00) mokinių tėvams. Sužinoti apie licėjų galėsite nuotoliniu būdu formatu iš jums patogios vietos. Susitikimo metu: Aptarsime jums rūpimus…
MORE
READ MORE
en_GBEnglish