Tėvų asamblėjos galia: mokyklos ir tėvų bendradarbiavimo stiprinimas - Vitlio Licėjus

Tėvų asamblėjos galia: mokyklos ir tėvų bendradarbiavimo stiprinimas

Švietimo ekspertai vis dažniau atsigręžia į tėvų susirinkimus, kaip vertingą priemonę skatinant stiprią mokyklų ir tėvų partnerystę. Tokie susibūrimai tampa puikia platforma tėvams aktyviai bendradarbiauti su pedagogais, mokyklos administracija ir kitais tėvais. Tokiu formatu jie gali aptarti įvairius vaikų ugdymo, gerovės ar kitus su mokykla susijusius aspektus. Remiantis gerąja pasaulio praktika, ir privati mokykla Vilniuje Vitlio licėjus subūrė Tėvų asamblėją.

 

Prie jos prisijungti buvo pakviesti visų klasių atstovai. Jau įvyko ir pirmasis susitikimas, kurio metu jos nariai diskutavo, kokia bus asamblėjos misija ir tikslai, kokius klausimus jos atstovai spręs ir kaip užtikrins, kad informacija pasiektų ir kitus mokyklos tėvus. Asamblėjos susitikimai vyks kartą per mėnesį. Visi tėvai gali kreiptis į asamblėjos atstovus, kad šie iškeltų jiems rūpimus klausimus asamblėjos kontekste. Tikimės, kad ši iniciatyva padės kurti dar stipresnę privačios mokyklos – Vitlio licėjaus bendruomenę.

Toliau šiame straipsnyje analizuojame tokių susirinkimų svarbą ir tai, kaip jie gali prisidėti prie turtingesnės mokinių mokymosi patirties.

 

Stiprių ryšių kūrimas

Vienas iš pagrindinių asamblėjos privalumų yra galimybė tėvams užmegzti ryšį su mokyklos bendruomene. Tokie susibūrimai padeda sukurti priklausymo jausmą ir labiau įsitraukti į vaikų ugdymą. Tėvai turi galimybę susipažinti su kitais tėvais, taip pat su mokytojais ir darbuotojais, kurie atlieka lemiamą vaidmenį jų vaikų gyvenime.

 

Dalijimasis informacija

Tokie tėvų susirinkimai taip pat yra svarbus kanalas dalytis informacija apie mokyklos politiką, mokymo programų atnaujinimus ir svarbias datas. Šie susibūrimai leidžia mokykloms informuoti tėvus apie pokyčius ir artėjančius įvykius. Be to, tai puikus būdas išvengti nesusikalbėjimo ir nesusipratimų.

 

Bendradarbiavimas sprendžiant problemas

Tokie susirinkimai suteikia galimybę tėvams išsakyti savo susirūpinimą, užduoti klausimus ir siūlyti savo idėjas. Šis atviras tėvų ir pedagogų dialogas padeda nustatyti ir spręsti problemas, o tai galiausiai lemia geresnius mokinių mokymosi rezultatus.

 

Mokymosi sėkmė

Tėvai, kurie aktyviai dalyvauja tėvų susirinkimuose, yra labiau linkę būti informuoti apie savo vaiko pažangą mokykloje. Jie gali dalytis patarimais su kitais tėvais, aptarti strategijas, kaip padėti savo vaikams mokytis namuose, ir prašyti mokytojų patarimų, kaip geriausiai padėti savo vaikams sėkmingai mokytis.

 

Aktyviai dalyvaudami tokiose asamblėjose, tėvai gali atlikti svarbų vaidmenį savo vaikų ugdyme ir padėti formuoti teigiamą mokymosi aplinką. Galiausiai tokie susirinkimai primena,  kad tėvams ir mokyklai dirbant kartu, klesti mokiniai. Tad linkime sėkmės neseniai suformuotai Vitlio licėjaus Tėvų asamblėjai ir tikimės, kad ši iniciatyva leis dar labiau sustiprinti mūsų bendruomenę.

Daugiau renginio akimirkų rasite čia: https://bit.ly/3tmwzjc

 

Ir Tu, junkis prie mūsų ir TAPK VITLIU!

Privati mokykla Vilniuje

TAPK VITLIU

Pažink pasaulį išradingai

TAPK VITLIU

Inovatyvūs būdai mokytis

TAPK VITLIU

Čia auga smalsumas

TAPK VITLIU
Tėvų asamblėjos galia: mokyklos ir tėvų bendradarbiavimo stiprinimas nuotrauka
Tėvų asamblėjos galia: mokyklos ir tėvų bendradarbiavimo stiprinimas nuotrauka
Tėvų asamblėjos galia: mokyklos ir tėvų bendradarbiavimo stiprinimas nuotrauka
Tėvų asamblėjos galia: mokyklos ir tėvų bendradarbiavimo stiprinimas nuotrauka

Naujienos

Metai mokslininko suole arba laboratorijoje

Vitlio licėjaus mokiniai įsisavino teorines žinias ir įgijo praktinių įgūdžių, kurie padėjo geriau suprasti gamtos mokslų pasaulį.
DAUGIAU

Metai mokslininko suole arba laboratorijoje

Per šiuos metus mūsų mokiniai ne tik įsisavino teorines žinias, bet ir įgijo praktinių įgūdžių, kurie padėjo geriau suprasti gamtos mokslų pasaulį. Ir nors apie gamtos pasaulį žinių pasisemta, tačiau…
DAUGIAU

Vitlio šeimos festivalis

Birželio 15-16 dienomis Neries regioninio parko apsuptyje nuaidėjo Vitlio šeimos festivalis!
DAUGIAU

Vitlio šeimos festivalis

Birželio 15-16 dienomis Neries regioninio parko apsuptyje nuaidėjo Vitlio šeimos festivalis! Į stovyklavietę praleisti laiko susirinko visa Vitlio bendruomenė – nuo mažiausiųjų iki didžiausiųjų festivalio dalyvių! Festivalio pradžia buvo ypatingai…
DAUGIAU

Naujos patirtys dalyvaujant Erasmus+ projektuose!

Vitlio licėjaus mokiniai neseniai grįžo iš įspūdžių kupinos kelionės po Prancūziją, į kurią vyko su Erasmus+ projektu.
DAUGIAU

Naujos patirtys dalyvaujant Erasmus+ projektuose!

Privačios mokyklos Vitlio licėjaus mokiniai neseniai grįžo iš įspūdžių kupinos kelionės po Prancūziją, į kurią vyko su Erasmus+ projektu. Ši kelionė suteikė ne tik mokslines žinias, bet ir prisidėjo prie…
DAUGIAU

Tapome IB MYP mokykla kandidatė

Vitlio licėjus – Tarptautinio bakalaureato MYP (Middle Years Programme) mokykla kandidatė!
DAUGIAU

Tapome IB MYP mokykla kandidatė

Privati mokykla Vitlio licėjus – Tarptautinio bakalaureato MYP (Middle Years Programme) mokykla kandidatė! Ką tai reiškia? Kaip mokykla kandidatė, galėsime pradėti diegti Tarptautinio bakalaureato filosofija paremtą pagrindinio ugdymo programą (MYP…
DAUGIAU

Išradėjų susirinkimas vienoje vietoje!

Vitlio licėjaus išradėjai susibūrė vienoje vietoje – mokykloje nugriaudėjo jau antrus metus vykstanti STEAM konferencija.
DAUGIAU

Išradėjų susirinkimas vienoje vietoje!

2024 m. gegužės 9 d. privačios mokyklos Vitlio licėjaus išradėjai susibūrė vienoje vietoje – mokykloje nugriaudėjo jau antrus metus vykstanti STEAM konferencija. Visus metus ruošęsi mokiniai savo projektus viešai pristatinėjo…
DAUGIAU

Pažintis su Vitlio licėjumi 5-9 kl. mokinių tėvams

Kviečiame dalyvauti privačios mokyklos Vitlio licėjaus atvirų durų vakare skirtame 5-9 kl. mokinių tėvams. 
DAUGIAU

Pažintis su Vitlio licėjumi 5-9 kl. mokinių tėvams

Kviečiame dalyvauti online atvirų durų vakare skirtame 5-9 kl. (gegužės 29 d. 18:00) mokinių tėvams. Sužinoti apie licėjų galėsite nuotoliniu būdu formatu iš jums patogios vietos. Susitikimo metu: Aptarsime jums rūpimus…
DAUGIAU
RODYTI DAUGIAU
lt_LTLithuanian