Valstybinė ar privati mokykla: kokią pasirinkti? | Vitlio licėjus
LT EN

Valstybinė ar privati mokykla: kokią pasirinkti?

Visi tėvai savo vaikams nori tik paties geriausio. Šis principas galioja ir renkantis mokyklą. Tiesa, pradėjus mokyklos paieškas, kyla esminis klausimas – rinktis valstybinę ar privačią. Kad nuspręsti būtų lengviau, išskyrėme kelis pagrindinius skirtumus. 

 

Ugdymas

 

Valstybinės mokyklos vadovaujasi bendrosiomis Lietuvos ugdymo programomis. Tuo metu privačios ugdymo įstaigos pasitelkia pažangiausias, pasaulyje pripažintas ugdymo programas, ekspertų įvertintas mokymo metodikas. Pavyzdžiui, privačioje mokykloje Vilniuje – Vitlio licėjuje mokymas remiasi ne tik Lietuvos bendrosiomis ugdymo programomis, bet ir tarptautine Kembridžo programa. Šiemet buvome patvirtinti kandidate tapti Tarptautinio bakalaureato mokykla. 

 

Tad privačiose mokyklose ugdymo turinys yra šiuolaikiškesnis, labiau atliepiantis šių dienų ir ateities poreikius. Be to, privačios įstaigos dažnai turi išskyrusios ir pagrindines ugdymo kryptis. Vitlio licėjuje išskirtinis dėmesys skiriamas inžinerijai ir technologijoms, taikoma STEAM ugdymo kryptis, nuolat vyksta praktiniai užsiėmimai, tyrinėjimai ir eksperimentai. Be to, Jungtinės Karalystės Exeter universitetas taip pat mus pripažino „Mąstymo mokykla“.

 

Individualus dėmesys

 

Privačios mokyklos nuo valstybinių dažniausiai skiriasi ir klasių dydžiu, t.y. kiek vaikų lanko vieną klasę. Privačiose mokyklose paprastai mokosi iki 18-20 vaikų. Tuo metu valstybinėse šis skaičius gerokai perkopia 20 mokinių.

 

Mažesnės klasės leidžia labiau individualizuoti mokymosi turinį, kiekvienam vaikui skirti daugiau dėmesio, pastebėti jo gabumus ar žinių spragas bei atitinkamai juos ugdyti. Taip pat nepraleisti pro akis emocijų, pastebėjus jas laiku, kur kas lengviau kylančius iššūkius spręsti. 

 

Privačiame Vitlio licėjuje mokytojai ne tik moko, bet ir klausosi, todėl kiekvienas vaikas yra girdimas, o jo individualūs gebėjimai – matomi ir puoselėjami. Mums svarbios ne tik žinios, bet ir emocinė gerovė, todėl kiekvienas čia tobulėja jam priimtinu tempu.

 

Siekiame, kad kiekvienas vaikas būtų pastebėtas, todėl ugdymą organizuojame tik mažomis grupelėmis. Tai mokytojams leidžia užmegzti artimą ryšį su kiekvienu vaiku, todėl į mokytojus jie žvelgia kaip į draugus, su kuriais sieja abipusė pagarba ir pasitikėjimas.

 

Kvalifikuoti darbuotojai

 

Kiekvienoje mokykloje galima sutikti kvalifikuotų ir savo darbą mylinčių specialistų. Vis dėlto, mylėti savo darbą lengviau, kai darbovietė užtikrina palankesnes darbo sąlygas. O tai lengviau padaryti privačioms įstaigoms. 

 

Jos turi daugiau svertų pritraukti aukščiausios kvalifikacijos darbuotojus, pavyzdžiui, siūlydamos didesnį darbo užmokestį, lankstesnes darbo sąlygas. Visa tai leidžia pritraukti labiau patyrusius mokytojus ir kitus specialistus, kurie lengviau priims naujoves, turės daugiau idėjų, noro jas realizuoti ir bus lankstesni. 

 

Kaina

 

Nors anksčiau minėti argumentai leidžia kelti prielaidą, kad privati ugdymo įstaiga greičiausiai yra geresnis pasirinkimas jūsų vaikui, reikia pastebėti, kad valstybinės mokyklos vis dėlto turi vieną privalumą – jos tėvams nekainuoja. 

 

Valstybinės mokyklos yra finansuojamos iš savivaldybių biudžeto lėšų, tad tėvams tenka mokėti tik už maistą. Tuo metu privačios mokyklos yra kiek brangesnės. Kita vertus, reikia turėti omenyje, kad valstybinėms mokykloms dažnai stinga lėšų, o privačios ugdymo įstaigos gali daugiau investuoti į patalpas, edukacines priemones ir papildomus užsiėmimus. Galiausiai, investicija į vaikų švietimą yra geriausia investicija!

 

Tapk Vitliu

 

Nusprendėte, kad privati ugdymo įstaiga yra geriausias pasirinkimas jūsų vaikui? Tuomet kviečiame susipažinti su privačia mokykla Vilniuje – Vitlio licėjumi! Užpildykite registracijos formą ir su jumis susisieksime per 1 d.d.

Privati mokykla Vilniuje

TAPK VITLIU

Pažink pasaulį išradingai

TAPK VITLIU

Inovatyvūs būdai mokytis

TAPK VITLIU

Čia auga smalsumas

TAPK VITLIU
Valstybinė ar privati mokykla: kokią pasirinkti? nuotrauka
Valstybinė ar privati mokykla: kokią pasirinkti? nuotrauka
Valstybinė ar privati mokykla: kokią pasirinkti? nuotrauka
Valstybinė ar privati mokykla: kokią pasirinkti? nuotrauka

Naujienos

Atvirų durų vakaras priešmokyklinukams spalio 9 d.

Spalio 9 dieną 18:00 val. online atvirų durų vakaras, skirtas tiems, kas domisi galimybe mokytis priešmokyklinėje klasėje 2024/2025 mokslo metais.
DAUGIAU

Atvirų durų vakaras priešmokyklinukams spalio 9 d.

Jūsų mažylis jau išaugo darželinuko uniformą ir yra pasiruošęs matuotis mokyklos suolą priešmokyklinėje klasėje?  Tuomet kviečiame iš arčiau susipažinti su Vitlio licėjumi! Spalio 9 dieną 18:00 val. lauksime jūsų nuotoliniame…
DAUGIAU

Pelnėme „eTwinning“ programos ženklelius

Pelnėme prestižinius „eTwinning“ programos ženklelius už svarbų įnašą švietimo srityje.
DAUGIAU

Pelnėme „eTwinning“ programos ženklelius

Privati mokykla Vitlio licėjus pelnė pripažinimą nacionaliniuose „eTwinning“ apdovanojimuose, pelnydamas prestižinius programos ženklelius už svarbų įnašą švietimo srityje. Šie apdovanojimai buvo suteikti už tris pagrindinius pasiekimus: Skaitmeninių ir kūrybinių priemonių…
DAUGIAU

Kaip vitliai sutiko Rugsėjo pirmąją?

Rugsėjo pirmąją Vitlio licėjaus kieme griaudėjo sprogimai, liepsnojo ugnis ir veržėsi dūmai.
DAUGIAU

Kaip vitliai sutiko Rugsėjo pirmąją?

Kupini jaudulio, bet pasiruošę žengti į naujus mokslo metus!  Pirmąją jų dieną Vitlio licėjaus kieme griaudėjo sprogimai, liepsnojo ugnis ir veržėsi dūmai. Taip tikri mokslininkai sutinka Mokslo ir žinių dieną…
DAUGIAU

Kaip tėvai gali padėti vaikams lengviau įveikti namų darbų užduotis?

Namų darbai svarbūs ne tik dėl įvertinimų, jie padeda įtvirtinti pamokose įgytas žinias, ugdyti mokinių savarankiškumą ir motyvaciją.
DAUGIAU

Kaip tėvai gali padėti vaikams lengviau įveikti namų darbų užduotis?

Vasarai skaičiuojant paskutines dienas, puikus laikas pradėti ruoštis naujiems mokslo metams. Nors į mokyklą rugsėjį žingsniuos mokiniai, tėvams taip pat pravartu apgalvoti, kaip padėti vaikams kuo sklandžiau pereiti iš atostogų…
DAUGIAU

Kodėl verta tapti Vitliu?

Čia auga ateities lyderiai, skleidžiasi kūrybiškumas ir drąsa eksperimentuoti.
DAUGIAU

Kodėl verta tapti Vitliu?

VITLIO UGDYMO PROGRAMA Mokydami taikome visame pasaulyje pripažintą, akredituotą tarptautinę Kembridžo programą. Sudarome mokiniams sąlygas ugdyti(s) kūrybinį mąstymą ir inžinerinę kompetenciją įgyvendindami specializuotos ugdymo krypties inžinerijos programą visose ugdymo pakopose.…
DAUGIAU

Licėjaus vadovė pataria, kaip ugdyti vaikų mąstymo įgūdžius namuose

Mąstymo įgūdžių formavimą svarbu pradėti dar vaikystėje ir tai turėtų būti daroma ne tik mokykloje, bet ir namuose.
DAUGIAU

Licėjaus vadovė pataria, kaip ugdyti vaikų mąstymo įgūdžius namuose

Vis sparčiau besikeičiančiame pasaulyje mokykloje įgytos dalykinės žinios greitai sensta, todėl šiandien specifinių žinių kaupimo poreikis menksta ir ypatingą svarbą įgauna mokėjimas kritiškai, pagrįstai ir savarankiškai mąstyti bei spręsti problemas.…
DAUGIAU
RODYTI DAUGIAU