Valstybinė ar privati mokykla: kokią pasirinkti? | Vitlio licėjus

Valstybinė ar privati mokykla: kokią pasirinkti?

Visi tėvai savo vaikams nori tik paties geriausio. Šis principas galioja ir renkantis mokyklą. Tiesa, pradėjus mokyklos paieškas, kyla esminis klausimas – rinktis valstybinę ar privačią. Kad nuspręsti būtų lengviau, išskyrėme kelis pagrindinius skirtumus. 

 

Ugdymas

 

Valstybinės mokyklos vadovaujasi bendrosiomis Lietuvos ugdymo programomis. Tuo metu privačios ugdymo įstaigos pasitelkia pažangiausias, pasaulyje pripažintas ugdymo programas, ekspertų įvertintas mokymo metodikas. Pavyzdžiui, privačioje mokykloje Vilniuje – Vitlio licėjuje mokymas remiasi ne tik Lietuvos bendrosiomis ugdymo programomis, bet ir tarptautine Kembridžo programa. Šiemet buvome patvirtinti kandidate tapti Tarptautinio bakalaureato mokykla. 

 

Tad privačiose mokyklose ugdymo turinys yra šiuolaikiškesnis, labiau atliepiantis šių dienų ir ateities poreikius. Be to, privačios įstaigos dažnai turi išskyrusios ir pagrindines ugdymo kryptis. Vitlio licėjuje išskirtinis dėmesys skiriamas inžinerijai ir technologijoms, taikoma STEAM ugdymo kryptis, nuolat vyksta praktiniai užsiėmimai, tyrinėjimai ir eksperimentai. Be to, Jungtinės Karalystės Exeter universitetas taip pat mus pripažino „Mąstymo mokykla“.

 

Individualus dėmesys

 

Privačios mokyklos nuo valstybinių dažniausiai skiriasi ir klasių dydžiu, t.y. kiek vaikų lanko vieną klasę. Privačiose mokyklose paprastai mokosi iki 18-20 vaikų. Tuo metu valstybinėse šis skaičius gerokai perkopia 20 mokinių.

 

Mažesnės klasės leidžia labiau individualizuoti mokymosi turinį, kiekvienam vaikui skirti daugiau dėmesio, pastebėti jo gabumus ar žinių spragas bei atitinkamai juos ugdyti. Taip pat nepraleisti pro akis emocijų, pastebėjus jas laiku, kur kas lengviau kylančius iššūkius spręsti. 

 

Privačiame Vitlio licėjuje mokytojai ne tik moko, bet ir klausosi, todėl kiekvienas vaikas yra girdimas, o jo individualūs gebėjimai – matomi ir puoselėjami. Mums svarbios ne tik žinios, bet ir emocinė gerovė, todėl kiekvienas čia tobulėja jam priimtinu tempu.

 

Siekiame, kad kiekvienas vaikas būtų pastebėtas, todėl ugdymą organizuojame tik mažomis grupelėmis. Tai mokytojams leidžia užmegzti artimą ryšį su kiekvienu vaiku, todėl į mokytojus jie žvelgia kaip į draugus, su kuriais sieja abipusė pagarba ir pasitikėjimas.

 

Kvalifikuoti darbuotojai

 

Kiekvienoje mokykloje galima sutikti kvalifikuotų ir savo darbą mylinčių specialistų. Vis dėlto, mylėti savo darbą lengviau, kai darbovietė užtikrina palankesnes darbo sąlygas. O tai lengviau padaryti privačioms įstaigoms. 

 

Jos turi daugiau svertų pritraukti aukščiausios kvalifikacijos darbuotojus, pavyzdžiui, siūlydamos didesnį darbo užmokestį, lankstesnes darbo sąlygas. Visa tai leidžia pritraukti labiau patyrusius mokytojus ir kitus specialistus, kurie lengviau priims naujoves, turės daugiau idėjų, noro jas realizuoti ir bus lankstesni. 

 

Kaina

 

Nors anksčiau minėti argumentai leidžia kelti prielaidą, kad privati ugdymo įstaiga greičiausiai yra geresnis pasirinkimas jūsų vaikui, reikia pastebėti, kad valstybinės mokyklos vis dėlto turi vieną privalumą – jos tėvams nekainuoja. 

 

Valstybinės mokyklos yra finansuojamos iš savivaldybių biudžeto lėšų, tad tėvams tenka mokėti tik už maistą. Tuo metu privačios mokyklos yra kiek brangesnės. Kita vertus, reikia turėti omenyje, kad valstybinėms mokykloms dažnai stinga lėšų, o privačios ugdymo įstaigos gali daugiau investuoti į patalpas, edukacines priemones ir papildomus užsiėmimus. Galiausiai, investicija į vaikų švietimą yra geriausia investicija!

 

Tapk Vitliu

 

Nusprendėte, kad privati ugdymo įstaiga yra geriausias pasirinkimas jūsų vaikui? Tuomet kviečiame susipažinti su privačia mokykla Vilniuje – Vitlio licėjumi! Užpildykite registracijos formą ir su jumis susisieksime per 1 d.d.

Privati mokykla Vilniuje

TAPK VITLIU

Pažink pasaulį išradingai

TAPK VITLIU

Inovatyvūs būdai mokytis

TAPK VITLIU

Čia auga smalsumas

TAPK VITLIU
Valstybinė ar privati mokykla: kokią pasirinkti? nuotrauka
Valstybinė ar privati mokykla: kokią pasirinkti? nuotrauka
Valstybinė ar privati mokykla: kokią pasirinkti? nuotrauka
Valstybinė ar privati mokykla: kokią pasirinkti? nuotrauka

Naujienos

Metai mokslininko suole arba laboratorijoje

Vitlio licėjaus mokiniai įsisavino teorines žinias ir įgijo praktinių įgūdžių, kurie padėjo geriau suprasti gamtos mokslų pasaulį.
DAUGIAU

Metai mokslininko suole arba laboratorijoje

Per šiuos metus mūsų mokiniai ne tik įsisavino teorines žinias, bet ir įgijo praktinių įgūdžių, kurie padėjo geriau suprasti gamtos mokslų pasaulį. Ir nors apie gamtos pasaulį žinių pasisemta, tačiau…
DAUGIAU

Vitlio šeimos festivalis

Birželio 15-16 dienomis Neries regioninio parko apsuptyje nuaidėjo Vitlio šeimos festivalis!
DAUGIAU

Vitlio šeimos festivalis

Birželio 15-16 dienomis Neries regioninio parko apsuptyje nuaidėjo Vitlio šeimos festivalis! Į stovyklavietę praleisti laiko susirinko visa Vitlio bendruomenė – nuo mažiausiųjų iki didžiausiųjų festivalio dalyvių! Festivalio pradžia buvo ypatingai…
DAUGIAU

Naujos patirtys dalyvaujant Erasmus+ projektuose!

Vitlio licėjaus mokiniai neseniai grįžo iš įspūdžių kupinos kelionės po Prancūziją, į kurią vyko su Erasmus+ projektu.
DAUGIAU

Naujos patirtys dalyvaujant Erasmus+ projektuose!

Privačios mokyklos Vitlio licėjaus mokiniai neseniai grįžo iš įspūdžių kupinos kelionės po Prancūziją, į kurią vyko su Erasmus+ projektu. Ši kelionė suteikė ne tik mokslines žinias, bet ir prisidėjo prie…
DAUGIAU

Tapome IB MYP mokykla kandidatė

Vitlio licėjus – Tarptautinio bakalaureato MYP (Middle Years Programme) mokykla kandidatė!
DAUGIAU

Tapome IB MYP mokykla kandidatė

Privati mokykla Vitlio licėjus – Tarptautinio bakalaureato MYP (Middle Years Programme) mokykla kandidatė! Ką tai reiškia? Kaip mokykla kandidatė, galėsime pradėti diegti Tarptautinio bakalaureato filosofija paremtą pagrindinio ugdymo programą (MYP…
DAUGIAU

Išradėjų susirinkimas vienoje vietoje!

Vitlio licėjaus išradėjai susibūrė vienoje vietoje – mokykloje nugriaudėjo jau antrus metus vykstanti STEAM konferencija.
DAUGIAU

Išradėjų susirinkimas vienoje vietoje!

2024 m. gegužės 9 d. privačios mokyklos Vitlio licėjaus išradėjai susibūrė vienoje vietoje – mokykloje nugriaudėjo jau antrus metus vykstanti STEAM konferencija. Visus metus ruošęsi mokiniai savo projektus viešai pristatinėjo…
DAUGIAU

Pažintis su Vitlio licėjumi 5-9 kl. mokinių tėvams

Kviečiame dalyvauti privačios mokyklos Vitlio licėjaus atvirų durų vakare skirtame 5-9 kl. mokinių tėvams. 
DAUGIAU

Pažintis su Vitlio licėjumi 5-9 kl. mokinių tėvams

Kviečiame dalyvauti online atvirų durų vakare skirtame 5-9 kl. (gegužės 29 d. 18:00) mokinių tėvams. Sužinoti apie licėjų galėsite nuotoliniu būdu formatu iš jums patogios vietos. Susitikimo metu: Aptarsime jums rūpimus…
DAUGIAU
RODYTI DAUGIAU
lt_LTLithuanian